Gala Fondurilor Structurale - 15 decembrie 2014, BUCUREȘTI


Succesul e... MOLIPSITOR!

… şi, de aceea, EL trebuie: DESCOPERIT, ÎMPĂRTĂŞIT, APRECIAT şi URMAT

APRECIEM SUCCESUL şi ne-am mândrit cu CEI CARE L-AU FĂCUT POSIBIL la GALA FONDURILOR STRUCTURALE, pe 15 decembrie. Evenimentul a fost organizat de Reprezentanța Comisiei Europene în România şi Structural Consulting Group - www.fonduri-structurale.ro - www.proiecte-structurale.ro, în parteneriat cu Vilau Associates, RoRec - Asociaţia Română pentru Reciclare, Firon Bar-Nir SCPA, Archidata, BRD - Groupe Societe Generale, Banca Transilvania,  DC Communication, Asociaţia Ivan Patzaichin - Mila 23, Revista Ştiinţă şi Tehnică şi TVR.

Secțiuni și Câștigători


Secțiunea 1 – Bucuroși de oaspeți

Premiul al III-lea - Agenția de Dezvoltare Durabilă a Județului Brașov
Premiul al II-lea - Primăria Municipiului Sibiu
Premiul I – PRIMĂRIA MUNICIPIULUI ALBA IULIA

Secțiunea 2 – Verde la proiecte!

Premiul al III-lea - Primăria Orașului Mizil
Premiul al II-lea – RNP – Romsilva Administrația Parcului Natural Vânători Neamț
Premiul I – ORGANIZAȚIA NEGUVERNAMENTALĂ ECOLOGISTĂ MARE NOSTRUM

Secțiunea 3 - Școala face omul OM

Premiul al III-lea – Inspectoratul Școlar Județean Alba
Premiul al II-lea – Ministerul Educației Naționale
Premiul I – FUNDAȚIA TINERI PENTRU TINERI

Secțiunea 4 – Administratie user – friendly


Premiul al III-lea – Consiliul Județean Ialomița
Premiul al II-lea – Instituția Prefectului Județul Constanța
Premiul I - INSTITUTUL NAȚIONAL DE STATISTICĂ

Secțiunea 5 – Cu impact INCLUS!

Premiul al III-lea – D.G.A.S.P.C. Judetul Constanta
Premiul al II-lea – Administratia Nationala a Penitenciarelor
Premiul I - FUNDATIA „ALATURI DE VOI” ROMANIA

Secțiunea 6 - Prâslea cel voinic în țara finanțărilor

Premiul al III-lea – Poliția Locală Sector 2
Premiul al II-lea – Primăria Comunei Cumpăna
Premiul I – FUNDAȚIA CIVITAS PENTRU SOCIETATEA CIVILĂ – FILIALA CLUJ – NAPOCA

Secțiunea 7 – Schuman-ul european în Poiana lui Iocan!

Premiul al III-lea – Fundația Civitas pentru Societatea Civilă – filiala Cluj – Napoca
Premiul al II-lea – SC Piscicola SA
Premiul I – PRIMĂRIA COMUNEI ROMULI

Secțiunea 8 – Out of the (innovation) box


Premiul al III-lea – SC Softronic SRL
Premiul al II-lea – Spitalul Clinic Municipal de Urgență Timișoara
Premiul I – SC SYNERGON CONSULTING SRL

Secțiunea 9 – Impact Macro la nivel Micro

Premiul al III-lea – SC Aluminium Sistem SRL
Premiul al II-lea – SC Sortilemn SA
Premiul I – SC VITICOLA CORCOVA SRL

Secțiunea 10 – Infrastructura… pe catwalk!

Premiul al III-lea – Casa de Ajutor Reciproc a Pensionarilor -Deva
Premiul al II-lea – Consiliul Local al Sectorului 2
Premiul I - PRIMĂRIA MUNICIPIULUI VULCAN

In cadrul Galei au fost acordate și 7 premii speciale din partea prietenilor succesului:
  • Premiul Asociației Române pentru Reciclare RoRec pentru Asociația „Suflet pentru Oameni”
  • Premiul Firon Bar-Nir pentru Primăria Municipiului Sibiu
  • Premiul Archidata pentru Asociația C4C pentru Communication for Community
  • Premiul Asociatța Ivan Patzaichin – Mila 23 pentru Consiliul Județean Giurgiu
  • Premiul Vilau Associates pentru SC Sortilemn SRL
  • Premiul Banca Transilvania pentru SC Softronic SRL
  • Premiul Știință&Tehnică pentru Spitalul Clinic Municipal de Urgență Timișoara
Descarcă descrierea detaliată a secțiunilor.

Premii


Cele mai bune proiecte au fost fi premiate cu vizite de studiu la Bruxelles, care vor aduce beneficiarii față în față cu finanțatorii proiectelor lor.

Nici ceilalți ocupanți ai podiumului pe fiecare secțiune (locurile 2 și 3) nu au fost neglijați! Ei au primit traininguri gratuite, dar și alte surprize pregătite de partenerii Galei Fondurilor Structurale.

Întrega metodologie de înscriere, selecție și premiere se regăsește în Ghidul de înscriere a proiectelor la Gala  Fondurilor Structurale.

Gala poate fi urmarita integral aici.

Parteneri